Poduszka do dynamicznego siedzenia na krzesło dysk do ćwiczeń z kolcami beret

dysk sensoryczny qmed do siedzenia poduszka cwiczen kolcami beretPoduszka do dynamicznego siedzenia na krzesło fotel, dysk beret do ćwiczeń z kolcami

Poduszka jest idealnym rozwiązaniem dla osób które prowadzą siedzący tryb życia przez co narażają się na bóle kręgosłupa.
Poduszki traumatyczne wymuszają tzw. SIEDZENIE DYNAMICZNE, stymulując tym samym mikroruchy krążków międzykręgowych - profilaktyka i leczenie bólu kręgosłupa.

 

Jeśli chcesz zamówić produkt, zapraszamy do naszego sklepu internetowego

internetowy sklep osob niepelnosprawnych

Poduszka dynamiczna dzięki twoim właściwością doskonale odciąża odcinek LĘDŹWIOWY KRĘGOSŁUPA i wymusza SIEDZENIE W PRAWIDŁOWEJ POZYCJI.

Zastosowanie poduszek pneumatycznych sensorycznych.

- koordynacji czyli na przykład ćwiczeń równowagi,
- masażu stóp (akupresura).
- treningu balansu,
- siedzenia dynamicznego,
- poprawia krążenie stóp

Poduszka do masażu stóp posiada specjalnie wyprofilowane „kolce” o dwóch różnych grubościach i gęstości które zwiększają zdolności percepcyjne ciała.

Dysk posiada zaworek do regulacji ciśnienia, który umożliwia dopasowanie odpowiedniej ilości powietrza wewnątrz dysku.
 
Średnica 35 cm.
Max. obciążenie 220 kg
Kolor: niebieski


Przykładowe zastosowanie poduszki dynamiczne

Statyczny trening sensomotoryczny:
 
Poduszka sensomotoryczna służy do wykonywania ćwiczeń koordynacyjnych i równoważnych na niestabilnym podłożu i w otwartych łańcuchach kinetycznych, np. utrzymanie równowagi.

Aktywizacja mięśni posturalnych kręgosłupa:
Poduszka sensomotoryczna podczas tzw. "siedzenia dynamicznego" wymusza prawidłowe ustawienie pleców. W porównaniu do standardowego siedzenia, normalizowane jest napięcie mięśni posturalnych oraz zmniejsza się ryzyko przeciążenia kręgosłupa.