Aparat korekcyjny na haluksy, hallux, halux, szyna na koślawy paluch, stabilizator

Aparat korekcyjny na haluksy


firma BUNIONJOY wyszła naprzeciw milionom ludzi na całym świecie projektując rewolucyjny aparat do korekcji schorzenia typu paluch koślawy (hallux valgus).

 

Jeśli chcesz zamówić produkt, zapraszamy do naszego sklepu internetowego

internetowy sklep osob niepelnosprawnych


bunito duo aparat korekcyjny na haluksy

Bunito duo


Konstrukcja szyny Bunito duo została zaprojektowana tak, że umożliwia ruch stawu, przez co możliwa jest korekta ustawienia palca podczas chodu. Aparat Bunito duo można stosować przy lekkim i średnim stopniu zaawansowania oraz podczas rehabilitacji pooperacyjnej.
 
Aparat zaleca się  stosować od 4 do 6 godzin w ciągu dnia.
Można stosować również w nocy.

Najlepszy efekt terapeutyczny uzyskuje się podczas stosowania aparatu podczas chodu.
 
 
 
Aparat można stosować w niektórym obuwiu.
uniwersalny - można stosować na prawą lub lewą stopę
Materiał antyalergiczny
GWARANCJA: 12 miesięcy
 


Budowa aparatu Bunito duo

SILIKONOWA WKŁADKA
Łagodzi dolegliwości bólowe i dodatkowo można ją schładzać i stosować pomocniczo w redukcji stanu zapalnego  w obrębie stawu.

OPASKA NA PALUCH
Koryguje ustawienie palucha odciągając go od pozostałych palców i ustawiając go w prawidłowej pozycji.

OPASKA NA ŚRÓDSTOPIE
Zbliża kości śródstopia zmniejszając płaskostopie poprzeczne; przywraca właściwą funkcję mięśnia zginacza długiego palucha.

INTELIGENTNY PRZEGUB
Konstrukcja zawiasowa umożliwia ruch w stawie, dzięki czemu w aparacie można chodzić; szyna Bunito duo ma konstrukcję dwuzawiasową
 


Bunito duo łączy w sobie kilka funkcji.


najważniejszą z nich jest aktywne korygowanie zniekształcającego ustawienia palucha podczas chodzenia, dzięki zastosowaniu systemu zawiasowego. Szeroka opaska na śródstopie zbliża kości śródstopia i wspomaga działanie korekcyjne.
Maksymalnie uproszczony system zakładania aparatu, zapewnia pełen komfort użytkowania, a jego konstrukcja umożliwia stosowanie go z większością modeli obuwia.

 
Opatentowany system szyny powinien być stosowany zarówno zapobiegawczo, w przypadku łagodnego i umiarkowanego zapalenia kaletki, ale również w pooperacyjnej rehabilitacji. Naukowe testy wykazują, iż aparat korekcyjny opóźnia proces zniekształcania dużego palca, co niejednokrotnie prowadzi do uniknięcia operacji. Zmniejsza ryzyko wystąpienia nawracających zapaleń stawów, a także jest sposobem na uniknięcie zwyrodnieniowej choroby stawów.

 

 

Szyna Thomsena na halluksy, haluksy, haluxy, aparat na noc, stabilizator

Oferta szyny Thomsena skierowana jest do wszystkich osób, które zmagają się z problemem koślawego palucha tzw. halluksami.

Stabilizator na koślawego palucha stosuje się w nocy, gdyż wielogodzinne utrzymanie palca w odpowiedniej pozycji przynosi oczekiwane efekty. Należy zwrócić uwagę, że aparat ten nie tylko koryguje koślawe ustawienie palucha, ale jednocześnie zapobiega powstawaniu deformacji w obrębie stawów śródstopno-palcowych palucha. Szyna na haluxy ma rozmiar uniwersalny, reguluje się ją za pomocą rzepów. Materiał, z którego została wykonana jest anty-alergiczny ponadto idealnie dopasowuje się do kształtu stopy i palca. W szynie na haluksy nie należy chodzić. Można prać w temperaturze do 40oC.

Zestaw zawiera:
szynę na prawą i lewą stopę (2 sztuki) zapakowane w oryginalne opakowanie.

Szyna Thomsena na halluksy

 

Hallufix aparat korekcyjny na halluksy na koślawego palucha

Prezentujemy aparat korekcyjny na haluksy Hallufix przeznaczony dla osób z deformacją stawu w stopie tzw. krzywy paluch.

Warto zwrócić uwagę, iż w odróżnieniu od innych aparatów na haluxy szyna ta koryguje krzywy palec nie tylko w nocy, ale także w czasie aktywnego spędzania czasu, może być zatem stosowana 24h na dobę. Dużą zaletą jest to, iż w aparacie na palucha można się poruszać także w obuwiu. Stare mądre przysłowie mówi „lepiej zapobiegać niż leczyć” zatem najlepszą metodą do zapobiegania tworzenia się haluksów jest stosowanie aparatu Hallufix.


Rozmiar: uniwersalny - można stosować na prawą lub lewą stopę.
Kolory: biały
 
Komplet zawiera:
1. Aparat z przegubem i szczelinami do regulacji rozmiaru - aparat na prawą lub lewą stopę (1 sztuka) - zapakowane w oryginalne opakowanie.
2. Opaska na duży palec.
3. Opaski na śródstopie.
4. Miękka podkładka.
5. Pelota.

Aparat korekcyjny Hallufix

 

HalluFit aparat do ćwiczeń haluksów na haluksy halluksy

HalluFit - elastyczna opaska przeznaczona do ćwiczeń paluchów stóp.

Elastyczna opaska na haluxy została wyposażona w dwie miękkie osłony, w których umieszcza się duże palce nóg i rozciąga na zewnątrz taśmę czego następstwem jest odciąganie paluchów od pozostałych palców. Ten niezawodny aparat do ćwiczeń można stosować profilaktycznie, a także w czasie leczenia haluxów. Ćwiczenia wykonywane na aparacie HalluFit zmniejszają ryzyko powstawania koślawych paluchów tzw. haluksów.


Sposób użycia opaski do ćwiczeń haluksów:

  • w pozycji siedzącej umieść duże palce stóp w pętlach z miękką osłonką tak, aby oddzielała je od pozostałych

  • rozciągnij gumę na zewnątrz i do wewnątrz powtarzając czynność wielokrotnie

  • ćwicz w ciągu dnia oraz przed snem 3-7 minut

Zaleca się stopniowe zwiększanie intensywności ćwiczeń. Jeżeli wystąpi ból zaprzestać ćwiczeń.

Aparat do ćwiczeń haluksów HalluFit